Chcete sa poradiť s odborníkom? iProbio tím je tu pre vás

Podrobne popíšte vaše diagnózy a aké zdravotné ťažkosti máte.
Napíšte nám, s čím očakávate, že vám personalizované probiotiká pomôžu.

Často kladené otázky

Celý postup je veľmi jednoduchý. Ihneď po uhradení objednávky vám odošleme kuriérom odberovú sadu. V nej sa nachádza podrobný písaný aj obrázkový návod ako odber vykonať. Je to veľmi jednoduché a hygienické. 

 1. Pred samotným odberom si nasaďte rukavice.
 2. Pred nalepením papierového návleku zodvihnite sedadlo a utrite povrch toalety.
 3. Širšiu časť papierového návleku nalepte na zadnú časť toaletnej misy a užšiu časť nalepte na prednú stranu.
 4. Presvedčte sa, či je papierový návlek správne a pevne umiestnený.
 5. Vykonajte potrebu bez zamokrenia papierového návleku.
 6. Vyberte nádobu na vzorku z puzdra.
 7. Otvorte nádobu na vzorku.
 8. Lyžičkou vo vrchnáku odoberte vzorku stolice veľkosti lieskového orecha do nádoby.
 9. Nádobu so vzorkou stolice umiestnite do puzdra.
 10. Papierový návlek odlepte a nechajte padnúť do toalety.
 11. Spláchnite.
 12. Vzorku stolice v puzdre vložte do obálky a umiestnite do mrazu, kým nepríde kuriér.  Vzorka môže byť v mrazničke pokojne aj niekoľko dní, preto ak nemáte pravidelnú stolicu, najprv si odoberte vzorku stolice, vložte ju do mrazničky, a následne si objednajte zvoz zaslaním sms.
   

Po odbere nás informujte formou sms, aby sme inštruovali kuriéra. Detaily nájdete v sprievodnom liste k odberovej sade. Kuriér si pri preberaní obálky sám nalepí štítok s už predtlačenou spiatočnou adresou.

Sada na odber vzorky stolice iProbio

návod na odber vzorky stolice

Z našich zistení aj z vedeckej literatúry vyplýva, že približne 90% ľudí vo vyspelom svete ma poškodený mikrobióm. Poškodený mikrobióm spôsobuje množstvo problémov od porúch trávenia a potravinových intolerancií až po vážne chronické ochorenia. Naším cieľom je opraviť mikrobióm, čo pomáha pri liečbe ochorení a napomáha ich predchádzaniu. Ak by Vás zaujímal vzťah mikrobiómu s Vaším problémom navštívte https://iprobio.sk/clanky-a-videa/, alebo nám zašlite otázku cez poradňu alebo na info@iprobio.sk.

K výrobe iProbio potrebujeme od Vás vzorku stolice a krátku anamnézu vo forme online dotazníka. Zo stolice zistíme zloženie Vášho mikrobiómu a najmä jeho nedostatky. Z anamnézy vyberieme probiotické kmene, ktoré riešia Váš problém – ak máte alergie dáme Vám kmene, ktoré pomáhajú znižovať alergické reakcie tela. Ak máte vysoký cholesterol dáme Vám kmene, ktoré ho znižujú a pod.

Nie, pretože by to mohlo vážne ohroziť kvalitu finálnej kúry. Črevný mikrobióm podlieha zmenám a preto potrebujeme, čo najnovšie výsledky analýzy, tak aby odzrkadľovali súčasný stav mikrobiómu človeka. Analýza vykonaná v inom laboratóriu nemusí mať všetky parametre, ktoré potrebujeme k výrobe personalizovaných probiotík. Z týchto dôvodov nevyrábame iProbio z už uskutočnenej analýzy.

iProbio sa vyrába ručne, keďže každá kúra má jedinečné zloženie, tak aby čo najviac riešila problém daného človeka. Po získaní vzorky od zákazníka dochádza k jej analýze. Na základe výsledkov analýzy mikrobiómu a zdravotného dotazníka navrhne komplexný patentovo chránený algoritmus zloženie probiotického mixu. Probiotiká sa vyberajú z vlastnej biobanky, kde máme uskladnených viac ako 100 probiotických kmeňov o ktorých vieme presne, ako pôsobia na človeka. Z biobanky vyberieme 30 až 35 kmeňov podľa ich účinku a vytvoríme z nich kúru šitú na mieru pre daného človeka. Probiotiká sú následne rozmnožené vo fermentore a prudko vysušené chladom (lyofilizácia), tak aby vydržali čo najdlhšie čerstvé. Následne sú zabalené do toboliek spolu s prebiotickým inulínom a vložené do hliníkovej dózičky. 6 dózičiek je zabalených spoločne s prebiotikami a výsledkom analýzy a následne sú poslané zákazníkovi v termosáčku. Po prebratí ich musí zákazník uskladniť v chladničke, kde vydržia čerstvé a v plnej sile celé mesiace.

Úprava mikrobiómu je beh na dlhé trate, keďže ide o pomalú zmenu celého mikrosveta v črevách. Naším cieľom je trvácne opraviť mikrobióm a preto ho nepotrebujeme len zmeniť ale aj stabilizovať, čo si vyžaduje čas. Najväčší benefit pociťujú ľudia okolo 4 - 5 mesiaca kúry a preto kratšia kúra nedosahuje želaný efekt.

Črevný mikrobióm pomáha regulovať aj metabolizmus a chute. Je preukázané, že zloženie mikrobiómu má vplyv napr. na nutkavú chuť na sladké a u väčšiny zákazníkov túto chuť probiotiká potlačia. Rovnako správnym nastavením energetickej výťažnosti z potravy pomôžu pri regulácií hmotnosti k želanému efektu, či už je to chudnutie alebo priberanie.

Črevný mikrobióm podlieha zmenám vzhľadom k externému prostrediu t.j. od kvality stravy, množstva pohybu, množstva stresu a aj liečbe rizikovými liekmi ako sú napríklad antibiotiká. Pri vhodnej strave a správnom životnom štýle môže vydržať efekt probiotík aj roky. Avšak ak sa človek nesprávne stravuje, nehýbe sa a je v neustálom strese môže si znovu poškodiť mikrobióm a tak bude musieť znova absolvovať probiotickú kúru.

Vždy po odbere svojej vzorky ju uskladnite v mrazničke. Následne ju kuriér prevezme a vzorka cestuje do laboratória. Vzorka počas prepravy nie je chladená, avšak nemusíte sa báť – rozsiahlo sme testovali vzorky dopravené kuriérom a sú do laboratória dopravené v kvalite vhodnej na analýzu.

Áno. Pri výrobe sa zohľadní vek, čo znamená zloženie probiotického mixu a menší počet baktérií, tak aby sa maximalizoval úžitok pre dieťa.

Dennú dávku probiotických baktérií a dobu užívania kúry sme prispôsobili, tak aby sme zabezpečili čo najtrvácnejšiu cielenú úpravu mikrobiómu. Keďže stav mikrobiómu ovplyvňuje okrem príjmu živých baktérií aj viacero faktorov ako strava, pohyb, stres, spánok a užívanie antibiotík, odporúčame aby ste si dali záležať aj na úprave týchto faktorov, na ktoré máte najväčší vplyv vy sami. Čím lepšie sa o mikrobióm staráte, tým dlhšie vydrží v rovnováhe. Probiotikami dokážeme samozrejme zlepšiť stav mikrobiómu a tým pomôcť k lepšiemu spánku. Zmenou mikrobiómu, ktorý komunikuje s mozgom upravíme aj chute na zdravšiu stravu, podporíme psychickú pohodu a tým prirodzene prispejeme k chuti na viac pohybu.

Naše skúsenosti a aj vedecká literatúra (ako napr. https://academic.oup.com/cid/article/62/9/1143/1745140) poukazujú na veľmi pozitívny účinok probiotík pri manažmente a liečbe chronickej kandidózy. Naša biobanka disponuje kmeňmi, ktoré sú odporúčané pri liečbe tejto diagnózy (najmä druh lactobacillov – rhamnosus a acidophilus) a preto sú vhodné pri kandidóze. Ak by ste sa rozhodli objednať si personalizované probiotiká, prosím, uveďte diagnózy do dotazníka. Vďaka tomu prispôsobíme váš probiotický mix tak, aby sme pomohli vyriešiť váš problém.

PerBiotiX s.r.o.

Litovelská 670/27, 02401, Kysucké Nové Mesto

Napíšte nám

info@iprobio.sk

Zavolajte nám

+421 904 488 822