iProbio

Ako to funguje?

5 jednoduchých krokov k zdravému mikrobiómu

Vedeli ste že každý probiotický kmeň robí v tele niečo iné?

Účinky probiotických mikroorganizmov sú kmeňovo-špecifické, t.z. že účinok každého kmeňa probiotického mikroorganizmu je rozdielny a závisí na jeho vlastnostiach. Napr. kmeň Lacobacillus plantarum LS 07 má protizápalový účinok, iné probiotické kmene pozitívne ovplyvňujú zloženie črevnej mikrobioty a funkčnosť črevnej bariéry. Niektoré kmene probiotických mikroorganizmov majú imunoregulačné účinky a teda prispievajú k správnej fukncií imunitného systému. Iné kmene probiotických mikroorganizmov spomaľujú množenie patogénnych mikroorganizmov alebo znižujú koncentráciu cholesterolu v krvi. Výrazné preventívne účinky majú kmene, ktoré znižujú aktivitu enzýmov pôsobiacich karcinogénne.

terapia personalizovanými probiotikami

Ako to funguje?

Zahájenie kúry

Aby sa váš život zmenil k lepšiemu, po dokončení online objednávky vám odošleme potvrdenie a fakturačný doklad.
Venovať sa vám bude skúsený tím profesionálov.

Zašleme vám odberovú sadu

Druhým krokom je zaslanie odbernej sady na vzorku vášho mikrobiómu na vašu adresu. Vzorku si v pohodlí vášho domova odoberiete sami. Následne nám stačí poslať email alebo sms a náš diskrétny kuriér balík vyzdvihne a do 24 hodín dopraví k nám do laboratória.

Analyzujeme vašu vzorku

Tento krok je absolútne najdôležitejší. V rámci analýzy identifikujeme až 2000 rôznych druhov vašich črevných baktérií. Špecifikujeme obsah probiotických baktérií a ich pomerné zastúpenie, vrátane 2 hlavných bakteriálnych skupín, ktoré tvoria až 90 % prospešných baktérií v čreve.

Vyrobíme vám unikátne probiotiká iProbio®

Špeciálne pre vás vyrobíme a dodáme vám špeciálne balenie polročnej terapie personalizovaných probiotík iProbio, ktoré vám vystačí na 6 mesiacov. Balík obsahuje čerstvú dávku v čreve rozpustných kapsúl, ktoré obsahujú silnú zmes živých probiotických baktérií. Tie vám obnovia zdravý črevný mikrobióm. Probiotiká sú uskladnené v hliníkových dózach s desikantom (zvyšuje stabilitu probiotických kultúr). Ako prekvapenie v rámci 180-dňovej terapie dostanete aj prebiotiká Optimal Prebio, ktoré podporia rozvoj probiotík v čreve.

Zmeníme vám život natrvalo

Osobne sa postaráme, aby vám táto investícia do zdravia vydržala čo najdlhšie. Naša nutričná konzultantka v spolupráci s vami pripraví váš osobný stravovací plán. Už nebudete tápať v obchode čo kúpiť, a premýšlať čo uvariť, aby to bolo zdravé. Vyberte si, čo radi jete o ostatné sa postaráme my.

Optimal Prebio

Prebiotická vláknina Optimal Prebio je potravou pre vaše baktérie, ktorým pomáha udržiavať sa vo vašom čreve v správnom množstve a rovnováhe.

 

Optimal Butyrate

Optimal Butyrate obsahuje butyrát, elementárnu krátko-reťazcovú mastnú kyselinu (SCFA). Je produkovaná hlavne baktériami fermentujúcimi vlákninu v čreve a jej znížené množstvo je spojené s nerovnováhou črevného mikrobiómu. Butyrát vyživuje črevnú stenu, čím prispieva k jej pevnosti.

Referencie

Skúsenosti klientov